14 października 2022

Ślub we Włoszech – Bonassola

Włochy – idealne miejsce na ślub

We Włoszech byłam już 4 razy. Po każdym pobycie zakochuję się w tym kraju coraz bardziej. Włoch nie da się porównać z żadnym innym krajem. Piękne plaże, zapierające dech w piersiach góry, przepyszne jedzenie, melodyjny język. No i oni. Włosi. Nie znam bardziej temperamentnego narodu. Włosi mają swój własny kodeks jazdy. Jazda po Rzymie kończy się u mnie każdorazowo mini atakiem serca. Dlatego kiedy nie trzeba – polecam wybór komunikacji miejskiej ; )

Ślub w Ligurii – Bonassola

Mój tegoroczny pobyt we Włoszech zaczęłam w Ligurii. Spędziłam tam tydzień. I chyba ten region Włoch podoba mi się najbardziej. Zdecydowanie czuć Włochy we Włoszech. A Bonassola jest kwintesencją Ligurii. Małe miasteczko z wąskimi uliczkami, kolorowymi domkami, piękną plażą, tradycyjnym jedzeniem. Wprost idealne miejsce na ślub we Włoszech.

Kapliczka w Bonassola

Kapliczka zawieszona na skałach Madonnina della Punta w Bonassoli jest niewątpliwie atrakcją. Ale też miejscem, w którym odbywają się naprawdę wyjątkowe ceremonie ślubne. Nie można obok niej przejść obojętnie. Jest idealnym miejscem na kameralny ślub tylko we dwoje lub w gronie tylko najbliższych osób. Jeśli zdecydujecie się wziąć tam ślub – jestem pewna, że nie będziecie żałować. To miejsce zapiera dech w piersiach. Przepiękny krajobraz dookoła sprawia, że czujemy się jak w filmie.