6 lipca 2022

Sesja zakochanych w Tatrach

Sesja zdjęciowa w górach

Czy warto jechać na sesję tak daleko? Czy lokalizacja w fotografii ma rzeczywiście aż tak duże znaczenie? Myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania. Wszystko zależy od tego jak ważna fotografia jest dla Ciebie na codzień. Mnie pochłania całkowicie, więc spędzam długie godziny na szukaniu ciekawych, nieoklepanych lokalizacji. Dla innych to tylko fotki, do których zrobienia zmusiła ich inna osoba. I oba podejścia są ok (to moja oficjalna postawa, prywatnie nie potrafię zrozumieć jak można nie kochać fotografii :P) Ale za nic oszałamiające lokalizacje, czy piękne światło, jeśli na zdjęciach zabraknie emocji. A na tej sesji, na tych zdjęciach emocji zdecydowanie nie zabrakło.

Najlepsza lokalizacja w górach na sesję zdjęciową

Jakie miejsce w górach wybrać? Opcji jest bardzo dużo. Tatry są przepiękne i naprawdę można przebierać w zapierających dech w piersiach lokalizacjach. Morskie Oko, Łapszanka, Dolina Kościeliska to miejsca, gdzie zdjęcia nie mogą się nie udać. My zdecydowaliśmy się się na Czarny Staw Gąsienicowy i na Halę Halę Gąsienicową. I to był zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Dzięki temu, że moja para jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej (znacznie lepszej niż ja :P), mogliśmy sobie pozwolić na pokonanie więcej kilometrów niż zwykle. Nasz foto spacer był zatem połączony z niezłym treningiem.

Pogoda podczas sesji w górach

Na pewno warto sprawdzić prognozę wcześniej, ale należy pamiętać, że w górach pogoda może się zmienić bardzo szybko. Trzeba być więc przygotowanym na jej zmianę w każdej chwili. Parasol może nie być najlepszym rozwiązaniem, ale płaszcz przeciwdeszczowy już tak. Wygodne buty to podstawa w górach zawsze, niezależnie czy idziemy na treking, czy na sesję zdjęciową.

Co zabrać ze sobą na sesję zdjęciową w górach?

  1. Przede wszystkim wygodny strój. Jeśli chcecie mieć inne ciuchy na zdjęciach, możecie się bez problemu przebrać. To samo dotyczy butów.
  2. Warto zabrać preparat przeciwko komarom. Nie ukrywam, że wymieniam go zawsze na wszystkich listach, bo nie raz uratował mi sesję 🙂
  3. Prowiant. Nie chodzi o to, żeby brać jedzenia na cały tydzień. Ale przekąski i woda to coś, co musi znaleźć się w Waszym plecaku. Wasz komfort jest dla mnie zawsze najważniejszy. Głodni z całą pewnością nie będziecie mieli siły pozować.
  4. Dobry humor to podstawa. Tylko naładowani pozytywną energią stworzymy coś fajnego. Pamiętajcie, że nie będziemy robić nic na siłę. Naturalne zdjęcia są zawsze dla mnie priorytetem.

Sesja zdjęciowa to przede wszystkim dobra zabawa. Dla Was i dla mnie!

Piękna para Nicole i Tomek