20 stycznia 2022

Zaręczyny podczas sesji zdjęciowej! Czym jest proposal?

Proposal to nic innego jak oświadczyny podczas sesji zdjęciowej. Można je zorganizować na kilka sposobów. Każdy z nich jest dobry! 

Pierwszy sposób jest większym wyzwaniem dla fotografa, ponieważ ukrywa się on gdzieś w plenerze i obserwuje sytuację, aby w odpowiednim momencie złapać około 10 sekund najważniejszej chwili. Fotograf musi być wtedy bardzo czujny i dyskretny, aby przyszła Panna Młoda nie zorientowała się jaki jest prawdziwy powód przyjścia w daną lokalizację i miała niespodziankę. 

Drugi, bardziej popularny sposób jest nieco łatwiejszy do zorganizowania. Fotograf ma wtedy większą kontrolę nad kadrem, światłem i samym momentem oświadczyn. Jeśli chodzi o to jak ja pracuję, zazwyczaj umawiamy się na klasyczną sesję dla par, a wszystkie szczegóły związane z oświadczynami dogaduję w osobnych wiadomościach z przyszłym narzeczonym. Dodatkowo umówmy się – dziewczyny lubią wyglądać ładnie na zdjęciach. Mogą wcześniej zrobić sobie makijaż, fryzurę oraz dobrać odpowiednią stylizację. Nie trzeba ich też specjalnie namawiać na taką sesję. 

Tym razem na miejsce oświadczyn wybraliśmy bardzo wyjątkowe miejsce – taras Akademii Muzycznej w Krakowie z przepięknym widokiem na panoramę miasta. Lokalizacja ta była wyjątkowa również z innego powodu – to na tym tarasie para spędziła swoją pierwszą randkę. 

Ale najważniejsze, że Monika powiedziała TAK! A Sylwek zadbał o przepiękną pamiątkę dla nich obojga.